Компанія Маска шукає перших добровольців для вбудування мозкового імпланта — Bloomberg
Компанія Ілона Маска Neuralink готується запустити свої мозкові імпланти, які зчитуватимуть мозкову діяльність людини. Для випробування компанія шукає перших добровольців.
Про це пише Bloomberg.
Добровольцю мають видалити частину черепа і замінити її на комп’ютер, який залишатиметься там протягом років. Спеціальні роботи також вставлять у мозок низку електродів і надтонких дротів. Це завдання виконуватимуть не люди, адже вони, імовірно, не зможуть вплести нитки в мозок з потрібною точністю, щоб уникнути пошкодження життєво важливих тканин.
Комп'ютер у мозку має зчитувати та аналізувати мозкову діяльність людини, а потім передавати її по бездротовому зв’язку на ноутбук або планшет.
У компанії повідомили, що для цілей випробування ідеальним кандидатом був би дорослий віком до 40 років з паралізованими чотирма кінцівками. Такому добровольцю поставлять імплант у ту частину головного мозку, яка керує руками, зап’ястками та передпліччями.
Мета випробувань полягає в тому, щоб показати, що пристрій може безпечно збирати корисні дані з тієї частини мозку пацієнта і перетворювати думки людини на низку команд, які може зрозуміти комп’ютер.
Співзасновник Neuralink Макс Ходак розповідав, що пацієнти після операції зможуть вводити слова в текстове повідомлення чи електронну пошту, просто подумавши про них, а також переміщувати курсор за допомогою миші та подумки переміщатися вебсторінками. У Neuralink хочуть, аби колись люди, яким зробили операцію, могли також завантажити нову мову у свій мозок й обмінюватися думками з кимось іншим.
У 2019 році Ілон Маск заявляв, що випробування імплантів на людях можуть початися у 2020 році. «Це звучатиме досить дивно, але зрештою ми досягнемо симбіозу зі штучним інтелектом», — сказав тоді він.
Більше про стартап
Neuralink — американська компанія, що займається розробкою мозкових імплантатів. Створена за участі Ілона Маска компанія розпочала свою діяльність у 2016 році, її представили загалу у березні 2017 року.
Її розробка має стати універсальним нейроінтерфейсом, який би зміг забезпечити практично безперешкодну комунікацію людини й машини, ставши продовженням для нашого мозку.
Нейроінтерфейс зможе допомогти людям з ураженнями нервової системи подолати фізичні обмеження: рухатися після травми хребта або бачити й чути, попри пошкодження головного мозку.
Ілон Маск обіцяє, що Neuralink поверне паралізованим рухливість, надасть людям «супербачення» і дозволить спілкуватися за допомогою думок, а не слів.
- Поділитися: