Суддя Іванківського райсуду Київської області Олексій Гончарук вважає достатнім покарання у вигляді виплати компенсації у розмірі 3 тисяч гривень бійцю АТО за зґвалтування неповнолітньої.

На думку судді, матір потерпілої не змогла надати суду достатніх доказів щодо моральних травм доньки.

«Вважаю компенсацію у розмірі 3 тисячі гривень достатньою – це майже 2 мінімальні зарплати, виходячи з того, що матір потерпілої, на думку суду, не зовсім довела, які саме моральні страждання має її дитина. Випадок був обгрунтований доказами, дослідженими під час судового засідання. Він є, на мою думку, законний, обгрунтований, справедливий. Міра покарання, вважаю, є достатньою для його виправлення і подальшої профілактики і попередження інших злочинів», – сказав Гончарук в коментарі Громадському.

Він вважає, що пом’якшуючою обставиною у справі є саме те, що обвинувачений проходив службу у зоні АТО на Донбасі.

«У мене на розгляді перебувало кримінальне провадження відносно назвемо його буквою «В» до потерпілої, назвемо її літерою «Б». Справа стосувалася того факту, що було здійснено задоволення статевої пристрасті неприроднім шляхом, поєднане з насильством, вчинене щодо неповнолітньої особи. Засуджений (уже на даний час) проходив службу в прикордонних військах, був призваний по мобілізації у зв’язку з проведенням АТО, суд також зазначив цю обставину як пом’якшуючу».

Разом з тим, на запитання про те, що злочин був здійснений у стані алкогольного сп’яніння суддя відповів: «Це є обтяжуюча обставина, але ж, крім того сама потерпіла теж поводилася неналежно».

Нагадаємо, раніше прокуратура Києва оскаржила умовний вирок для бійця АТО за зґвалтування неповнолітньої.

В липні 2015 року, військовослужбовець, в стані алкогольного сп’яніння, застосовуючи силу до неповнолітньої, зґвалтував її.

Його дії було кваліфіковано за ч. 2 ст. 153 Кримінального кодексу – «насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом вчинене щодо неповнолітньої».

Вироком Іванківського районного суду Київської області засуджено 24-річного чоловіка на 4 роки позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки.

«Принципово не погоджуючись із вироком суду прокуратурою оскаржено незаконний вирок в апеляційному порядку», повідомили раніше в прокуратурі.

Поділитись: