Вірус-вимагач, який називає себе Petya.А атакував банки, держустанови, компанії та корпорації в Україні та Росії. Що робити.

Вірус-вимагач, який називає себе «Petya.А» атакував банки, держустанови, компанії та корпорації, телеканали та навіть Чорнобильську АЕС.

Що це

Загалом постраждали близько 80 установ, але їхня кількість зростає. Вірус блокує комп’ютер, шифрує дані на жорсткому диску та вимагає перерахувати гроші — 300 доларів.

Вірус потрапляє через сторонні лінкі, які приходять на пошту, або в месенджери, після кліка на посилання, система перезавантажується та з’являється екран блокування.

Користувачу пропонують внести викуп та отримати відповідний ключ, якщо не зробити цього протягом 7 днів, сума подвоюється.

До атак чутлива операційна система Windows.

Що потрібно робити

1. Мати резервну копію важливих даних;

2. Якщо нема копії таких даних — вимкнути комп’ютер до кінця дня;

3. Чекати на оновлення від Wіndows та антивірусів, які зроблять систему неуразливою;

Чого не потрібно робити

1. Переходити за сторонніми посиланнями, які вам надійшли будь-куди;

2. Не відкривати невідомі файли, посилання, зображення, тощо;

3. Найімовірніше, вірус блокує доступ до файлів і не дає операційній системі завантажитися. Експерти наполегливо не рекомендують платити викуп і обіцяють опублікувати оновлену інформацію про загрозу.

Якщо ви заразились

1. Не вимикайте комп'ютер, переведіть в режим очікування.

2. Відімкніть пристрій від мережі інтернет, поки не вийде оновлення антивірусів. Це може допомогти зберегти частину даних на носіях.

3. Зверніться до спеціалістів. 

Детальніше про наймасштабнішу кібер-атаку в історії України читайте у нашій трансляції.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: