Меморіальний комплекс «Яд Вашем» в Єрусалимі вибачився за спотворення історичних фактів про роль Радянського Союзу у Другій світовій війні, які зокрема «послужили інтересам» президента РФ Володимира Путін.

Про це йдеться у листі глави Міжнародного інституту «Яд Вашем» професора Дена Мічмана газеті Haaretz.

У ньому зазначається, що представлена на форумі пам’яті жертв Голокосту інформація мала «неточності» та «неповне викладення фактів», що створило «незбалансоване враження».

Так, визнає Мічман, на форумі не говорили про розділ Польщі між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом у 1939 році, про інші військові злочини СРСР, а також було невірно вказано кордони Польщі та її сусідів. Також матеріали на форумі показували, що перемогу над Третім Рейхом здобув виключно СРСР.

Як зазначає видання, у своєму листі Мічман фактично визнає, що форум мимоволі послужив дипломатичним та політичним інтересам Путіна. 

Напередодні форуму у Путіна стався заочний конфлікт з керівництвом Польщі: президент РФ заявляв, що Польща також несе відповідальність за розв’язання другої Світової війни. Натомість відповідальності за вторгнення у Польщу СРСР він не визнав. Через це президент Польщі Анджей Дуда скасував свою участь у форумі.

Поділитись: