Кожну з бригад, яка заходитиме в район операції Об’єднаних сил, підсилюватимуть ракетними комплексами Javelin.

Про це в інтерв'ю агентству АрміяInform розповів начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак.

Він зазначив, що наразі українські військові активно напрацьовують навички роботи з Javelin.

«Нині на базі однієї з бригад, яка завершує підготовку на полігоні до виконання завдань у складі ООС, активно відпрацьовується тактика застосування "Джавелінів". Напрацьовуються навички роботи розрахунків цих ПТРК. Я особисто хочу переконатися в тому, що наші воїни можуть ефективно застосовувати ці протитанкові комплекси. Наразі у нас в наявності вже значно більша кількість американських ПТРК», — розповів Хомчак.

Водночас він відмовився називати кількість цих комплексів, які є на озброєні в української армії. 

«Таємниця. Скажу лише, що надалі кожну з бригад, яка заходитиме в район ООС, підсилюватимуть "Джавелінами"», — повідомив Хомчак.

Управління оборонного співробітництва посольства США 16 червня отримало обладнання на понад 60 мільйонів доларів для потреб військових та передало їх українській стороні.

Нагадаємо, на початку жовтня 2019-го США погодили продаж Україні нової партії комплексів Javelin на майже 40 мільйонів доларів. У грудні Міноборони уклало контракт на постачання другої партії американських протитанкових комплексів Javelin.

Протитанкові комплекси Javelin з калібром ракет 127-мм належать до важкого озброєння, тож, згідно з Мінськими домовленостями, українські військові застосовувати їх у зоні бойових дій на Донбасі не можуть. Водночас заступник держсекретаря США заявляв, що комплекси Javelin «мають використовуватись Україною для оборони».

Поділитись: