УКРАЇНА

«Я провінційний вчитель фізики, мої учні працюють на економіку інших країн»

10 травня, 2017 13:05
УКРАЇНА/«Я провінційний вчитель фізики, мої учні працюють на економіку інших країн»
Зберегти
Вигляд
Юрій Пасіхов – учитель фізики та інформатики. 24 роки тому він, разом із колегами, створив «Турнір чемпіонів». Це особлива комплексна олімпіада, яку проводять і в цьому році.

Експерименти, оригінальні задачі, помальовані графіки у зошитах, за які не знімають бали – це не позакласна робота, а всеукраїнська олімпіада з фізики,  математики та інформатики у Вінниці.

Юрій Пасіхов – учитель фізики та інформатики у спеціалізованій гімназії  №17. Для учнів він – Юрій Якович, або просто Пас. 24 роки тому він, разом із колегами, створив «Турнір чемпіонів». Це особлива комплексна олімпіада, яку проводять і в цьому році.

Учитель фізики та інформатики у спеціалізованій гімназії  №17 Юрій Пасіхов (в центрі) вже майже 25 років організовує та проводить комплексну олімпіаду для школярів у Вінниці Фото: Олександра Чернова/Громадське

Вона відрізняються від інших українських олімпіад. По-перше, в ній беруть участь лише «чемпіони» всеукраїнських змагань, результати не впливають на відбір у міжнародні турніри, учасники мають знати одразу три предмети, інакше призове місце не отримати.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти цього року на Зовнішнє незалежне тестування з фізики зареєструвалося найменше школярів. Більше 26 з 240 тисяч майбутніх абітурієнтів. Юрій Пасіхов уже багато років виборює в обласних структур гроші, аби мати можливість проводити турнір заради того невеликого відсотка дітей, які усе ж готові стати фізиками в Україні.

«Турнір чемпіонів» - особлива олімпіада, в якій учасники мають знати одразу три предмети, а її результати ніяк не впливають на відбір у міжнародні турніри Фото: Олександра Чернова/Громадське

У змаганнях беруть участь лише «чемпіони» всеукраїнських змагань Фото: Олександра Чернова/Громадське

Про те, як олімпіада стала особистою місією провінційного вчителя – у репортажі Громадського.

Пов`язані новини