Кабінет міністрів України має намір запропонувати громадянам, які не підпадають під програму житлових субсидій, скористатися 12-місячною розстрочкою для оплати житлово-комунальних послуг. Про це повідомляє Інтерфакс.

«Ми провели обговорення з депутатами парламенту — членами коаліції і вирішили наступне: ми введемо 12-місячну розстрочку на оплату житлово-комунальних послух для тих, хто не бажає отримувати субсидії», — сказав прем’єр міністр Володимир Гройсман в ході зустрічі з представниками профспілок.

Прем’єр зазначив, що такою можливістю зможуть скористатися як ті, хто не має права на субсидію, так і ті, хто не бажає її оформлювати.

«В нас є два механізми, які можна використовувати: з однієї сторони, це субсидія — адресна допомога, безповоротня і, з іншої сторони, якщо такий варіант неприйнятний з тих чи інших причин — будь-ласка, споживаємо сьогодні і сплачуємо 12 місяців. Це означатиме, що навантаження на місячний бюджет родини буде меншим», — пояснив Гройсман.

Він підкреслив, що варіант повернення до прямих дотацій «Нафтогазу», теплокомуненерго та інших постачальників неприйнятний, а уряд буде притримуватися більш ефективної політики адресних дотацій.

«Впевнений, що все буде спокійно. На бюджетах сімей це не відобразиться», — заявив Гройсман.

Поділитись: