Комунікабельність, креативність та рішучість: які неочевидні навички розвиває гра на музичних інструментах

Гра на музичних інструментах у сучасному світі не лише виховує музичний смак. Вона, як і, наприклад, іноземні мови, є важливою навичкою спілкування зі світом. Опанування музичного інструменту покращує слух, уважність та дрібну моторику, допомагає краще розуміти культуру, розвиває нейронні зв’язки, впливає на психологічне здоров’я.
Про неочевидні скіли, які ви можете здобути завдяки грі на музичних інструментах, hromadske поговорило з психологинею, викладачкою музики та експерткою музичного інтернет-магазину MuzLine Любов’ю Бабиченко.
Комунікабельність
Сьогодні у всіх загальноосвітніх школах України є уроки музики. З радянських часів це зазвичай колективний спів. Але експертка пояснює, що такий застарілий підхід вже поступово починає змінюватися.
Так, у деяких українських школах до співу нині вже додають ансамблеву гру на простих, переважно перкусійних інструментах: маракасах, ксилофонах, шейкерах тощо. Експертка пояснює, що навіть на початковому рівні ці заняття допомагають сформувати:
- навички діяти узгоджено з іншими людьми;
- уміння орієнтуватися у спільному творчому процесі, зважати на інших учасників та координувати власні дії;
- здатність розділяти свою увагу умовно на два потоки: один направлений на виконання своєї партії, а інший — на викладача, який керує процесом, та інших музикантів.

Креативність та рішучість
Заняття музикою, а особливо імпровізація, добре розвиває креативність, здатність нестандартно мислити, швидко ухвалювати рішення та використовувати вже засвоєні знання у новий спосіб.
Але батькам потрібно пам’ятати, що залучати дитину до музики можна лише тоді, коли вона зацікавлена та має здібності. Якщо ж дитина хоче займатися музикою, зацікавити її вчитися можна через гру — такий підхід допоможе знизити рівень стресу і зберегти притаманну дітям спонтанність.
Фізіологічне та психологічне здоров’я
Психологи кажуть, що заняття музикою — гра та спів — значно впливають як на фізіологічне, так і на психічне здоров’я людини. Нейробіологи Університету Чилі у своєму багаторічному дослідженні підтвердили, що регулярне музикування знижує рівень гормонів стресу в організмі, а також розвиває пам'ять. А ще нормалізує емоційний стан, пригнічує тривогу та страх. Але за умови, якщо учитель доброзичливий та уважний.
І найголовніше, що усі ці вигоди зберігаються протягом життя і допомагають у майбутньому. Тому, навчаючись музики, ви робите внесок у своє здоров’я у літньому віці.
Експерти з інтернет-магазину Музлайн розповіли нам, що з кожним роком світовий ринок музичних інструментів тільки зростає, а особливо його дитячий сегмент. Часи, коли купити хорошу і недорогу гітару чи фортепіано було дуже складно, у минулому: в асортименті виробників з'являються якісні та доступні за ціною моделі. Тому зробити внесок у своє майбутнє завдяки музиці тепер набагато легше.
Партнерський матеріал опублікований на правах реклами.
- Поділитися: