Концепцію пішохідно-велосипедного мосту між Володимирською гіркою й Аркою дружби народів у Києві взяли з проекту швейцарських архітекторів, які отримали за нього премію під час конкурсу у 2013 році.

Про це повідомила співзасновниця швейцарської компанії «Leuppi & Schafroth Architekten» (Цюріх, Швейцарія) Стефані Шафрот у відповіді на запит «Наших грошей».

«Базова концепція, основні принципи проектування, форма, конструктивне рішення та матеріали були взяті з нашого проекту», - зазначила Шафрот, додавши, що деякі деталі конструкції таки відмінні від їхнього проекту, це, зокрема, наявність/відсутність ліфта та скляні елементи настилу перекриття.

 «Виграні на конкурсі кошти, які нам обіцяли виплатити протягом місяця після оголошення результатів конкурсу (у травні 2013) так ніколи й не виплатили», – наголосила вона.

Архітекторка нагадала, що тоді у 2013-му перше місце на конкурсі на найкращий проект мостового переходу не присудили нікому. Натомість визначили дві другі премії – їхній проект та проект з Іспанії. За умовами конкурсу, переможець конкурсу мав би переважне право на укладення договору на проект мосту вже для його зведення.

«Через три роки, у квітні 2017 року з нами зв’язалися представники Департаменту містобудування та архітектури КМДА з бажанням реалізувати наш проект. Бюджет і графік, які ми підготували ще під час конкурсної фази, були дуже реалістичними. Наш проект був найдешевшим, раціональним та можливим для втілення», – розповіла Шафрот.

Однак, за її словами, після низки листів та відеообговорень з групою з шести осіб з КМДА, київська влада заявила, що витрати зависокі. 

«Пропозиція, яку ми зробили, щоб продати права на будівництво нашого проекту, також була відхилена як занадто дорога. Київські чиновники пропонували нам близько 39 тисяч швейцарських франків або доларів за дизайн та проектно-технічну документації нашого проекту – це включно з призом, який ми виграли у 2013 році і який досі не отримали», – зазначила Шафрот.

«До сьогодні нам так і не заплатили жодної копійки і більше з нами ніхто не контактував після серпня 2017 року», – наголосила вона.

Архітекторка додала, що за їхнім проектом оцінка вартості мосту мала становила трохи понад 6 млн швейцарських франків або доларів, а нинішня вартість складає близько 10 млн швейцарських франків або доларів (понад 260 млн грн).

Нещодавно міський голова Києва заявив, що пішохідний міст між Володимирською гіркою й Аркою дружби відкриють до кінця травня 2019-го.

Нагадаємо, у лютому 2017 року міський голова Києва Віталій Кличко видав розпорядження про будівництво мостового переходу. Там було вказано взяти до уваги проведений конкурс на найкращий проект мосту. Контроль за виконанням будівництва мав здійснювати заступник голови КМДА Олександра Спасибка.

Восени 2017 комунальне підприємство «Інжерененій центр» (замовник будівництва) провів тендер на розробку проекту мостового переходу, який виграло ТОВ «Проектні системи Лтд». Ціна цього договору спочатку складала 3 мільйони 630 тисяч гривень, але потім її знизили до 1 мільйона 450 тисяч грн. Однак, у 2018 році після переговорів компанія-переможець тендеру отримала ще 10 мільйонів 140 тисяч грн на коригування та додаткові роботи по проекту. Крім того, вони отримали 1 мільйон 50 тисяч грн на авторський нагляд за будівництвом.

Тобто, загалом «Проектні системи Лтд» на сьогодні отримали 12 мільйонів 640 тисяч грн на проект моста й авторський нагляд за його будівництвом.

Як повідомили «Наші гроші» засновниками ТОВ «Проектні системи Лтд» є Сергій Миргородський і Андрій Миргородський. Саме ця компанія розробляла детальний план території, згідно з яким територію колишньої взуттєвої фабрики навпроти Києво-Печерської Лаври планували забудувати житловими висотками.

У листопаді 2018-го тендер на будівельні роботи на суму 255 мільйонів 570 тисяч грн виграло ТОВ «Спецавто-Строй».

Поділитись: