Політика

Конфлікт в Мукачевому спровокували правоохоронні органи – звіт ТСК

Політика/Конфлікт в Мукачевому спровокували правоохоронні органи – звіт ТСК
Зберегти
Вигляд

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування перестрілки 11 липня в Мукачевому Закарпатської області вважає, що конфлікт спровокований місцевим керівництвом Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України.

Про це з трибуни парламенту розповів голова ТСК Микола Паламарчук, представляючи проміжний звіт комісії.

«Є підстави вважати, що конфлікт значною мірою був спровокований діями керівництва УМВС та СБУ Закарпатської області, оскільки керівники та працівники цих органів не тільки були проінформовані про зустріч представників Правий сектор з депутатом Ланьо, але й брали участь у цій зустрічі та її оперативному супроводі», - зачитав голова ТСК звіт комісії.

Комісія зазначає, що більшість керівників місцевих правоохоронних органів, причетних до конфлікту, продовжують працювати й не притягнуті до відповідальності.

Причиною конфлікту слідча комісія називає з’ясування стосунків між основними політико-бізнесовими угрупованнями, які не поділили контрабандні потоки, що проходять через державний кордон на території області.

«Контрабанда була і залишається одним із ключових факторів, який визначає не тільки стан корупції та організованої злочинності, а також впливає на вчинення діяльності органів МВС і СБУ, перетворюючи її в багатьох випадках з правоохоронної у протиправну», – йдеться у звіті.

Читайте також: Перестрілка в Мукачевому: Як бійці Правого Сектора втекли від слідства

ТСК просить слідство встановити роль у цьому конфлікті депутатів Віктора Балоги, Михайла Ланьо й Дмитра Яроша.

Особливо голова комісії підкреслив, що депутат Балога відмовився співпрацювати із ТСК.

Щодо членів ПС, які брали участь у перестрілці, комісія встановила, що вони діяли як організоване бандитське угруповання й чинили тиск на прокуратуру.

ТСК підкреслює, що наразі не зафіксовано тиск політиків на правоохоронців у процесі розслідування цього кримінального провадження, але припускає тиск на суд надалі.

11 липня в місті Мукачеве на Закарпатті сталася стрілянина між представниками Правого сектора, помічниками депутата Михайла Ланя та місцевою міліцією.

У сутичці були вбиті 2 людей.

Пов`язані новини