Конгрес США не зміг узгодити проект бюджету країни, у зв’язку з чим уряд США частково призупинить свою роботу.

Наріжним каменем конфлікту щодо проекту бюджету стали вимоги президента Дональда Трампа про виділення 5 мільярдів доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою та розбіжності між демократами і республіканцями у цьому питанні. Згоди не вдалося досягти навіть після 11-годинного «прориву», коли високопоставлені представники адміністрації Трампа намагалися переконати партійне керівництво в Конгресі знайти компроміс.

«Обидві палати планують відновити роботу опівдні 22 грудня, після чого підуть на різдвяні канікули», — йдеться в повідомленні

Без досягнення цієї згоди фінансування близько 25 відсотків урядових установ припиниться опівночі 22 січня. Це торкнеться 9 департаментів уряду і десятків установ, включно з Держдепом, Мін'юстом, Департаменти внутрішньої безпеки, транспорту, внутрішніх справ, пише AP.

Раніше Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року. У документі не вказані 5 млрд доларів, які стали предметом суперечки.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп схвалив оборонний бюджет на 2019 рік, який передбачає 250 мільйонів доларів для підтримки України.

Поділитись: