Конгрес США вимагає від Обами надати Україні зброю (огляд преси)

«У час, коли мирний процес зупинився і насильство в Україні зростає, двопартійна коаліція у Конгресі США ігнорує президента Обаму та європейських союзників. Вона тисне на адміністрацію, щоб та надали зброю воюючому українському народові. Сенат додав поправки до закону про військову політику, які передбачають надання Україні протитанкових систем, мінометів, гранатометів та боєприпасів, щоб допомогти у боротьбі з сепаратистами, яких підтримує Росія. Ці поправки також забороняють адміністрації Обами витрачати більше половини грошей із 300 мільйонної допомоги Україні, якщо 20% із них не буде витрачено на наступальні види озброєння. Палата представників ухвалила схоже рішення», - повідомляє The New York Times. Видання також пише і про те, що Україні буде важко отримати американську зброю.

Про ситуацію в анексованому Криму йдеться у новому номері журналу The Economist. «Опитування громадської думки у травні свідчать, що тільки 16% росіян готові підтримати урізання бюджету на користь розвитку Криму. Але після пропагандистських обіцянок Путіна – відкотити анексію назад є політично неможливо. Але Америка та Європа дали чітко зрозуміти на зустрічі Великої сімки, що вони ніколи не визнають анексію. Єврокомісія планує відновити свої санкції по Криму за два тижні. Кримський глухий кут став ще одним замороженим конфліктом Росії. І, здається, що ні в кого немає реального сценарію із його розмороження», - відзначає видання.

«Компанія Royal Dutch Shell планує вийти із проекту видобутку сланцевого газу, який планувався на значній території східної України – наближеної до місця боїв урядових військ із проросійськими сепаратистами. Ознайомлені із ситуацією джерела повідомили, що уряд України отримав від Shell Повідомлення про вихід із проекту, який міг залучити до 10 мільярдів доларів інвестицій та краще диверсифікувати імпорт газу з Росії», - повідомляє журналіст The Financial Times Роман Олеарчик. Компанія повідомила, що через форсмажор та за обставин, які перебувають за межами її впливу, вона вже тривалий час не може виконувати свої зобов’язання на ділянці Юзівська.

«Авіаудари вбивають тисячі бойовиків Ісламської держави, але вона рекрутує ще більше. Іноземні бойовики заповнюють Сирію та Ірак, збройні угруповання також набирають бійців із вже контрольованих регіонів», - повідомляє Foreign Policy. Харлін Гамбір із Інституту вивчення війни зробила приблизний аналіз мобілізаційної кампанії бойовиків. На її думку Ісламська держава має щонайменше 8-10 таборів підготовки у Сирії та Іраку. Період тренування рекрутів триває 4-6 тижнів. Кожен курс проходять від 30 до 50 осіб. Це означає, що за період навчань лави зростають від 240 до 500 підготовлених бойовиків. І це без урахування секретних таборів та того, що деякі бійці приїздять вже підготовленими, наприклад, чеченці. На думку Харлін Гамбір щомісяця бойовики набирають приблизно одну тисячу новобранців.