Американський конгрес закликав українську владу створити безпечні умови для проведення ЛГБТ-прайду в Києві, який запланований на 12 червня.

Про це йдеться у відкритому листі до посла України в Сполучених Штатах Америки, який підписали 38 членів нижньої палати Конгресу.

«Українська влада має обов'язок захистити право українських громадян на мирне зібрання та забезпечити охороною цьогорічній марш за громадянську рівність «Київ Прайд», – йдеться у листі американських політиків.

Конгресмени відзначають прогрес у захисті громадянських прав спільноти лезбійок, геїв, бісексуалів та трансгендерів (ЛГБТ) в Україні. Зокрема, вони привітали ухвалення Верховною Радою анти-дискріминацийних поправок до законодавства.

Водночас, американці стурбовані зростаючим насиллям проти ЛГБТ українців, згадуючи напад на «Фестиваль рівності» у Львові, який відбувся у березні 2016 року.

«Ми особливо стурбовані відсутністю рішучого засудження такого насилля з боку влади та загальною бездіяльністю її органів перед обличчям погроз та насилля прости фестивалю та його учасників», — зазначають конгресмени.

За даними європейської правозахисної групи «ILGA-Europe», Україна знаходиться на шостому місці в рейтингу найбільш небезпечних для ЛГБТ країн Європи. Очолюють рейтинг Азербайджан, Росія, Вірменія і Туреччина.

У 2015 році український ЛГБТ-центр «Наш Світ» зафіксував 6 вбивств ЛГБТ-українців на ґрунті ненависті, зазначаючи, що більша частина таких випадків взагалі не була зареєстрована через відсутність відповідної статті у Карному Кодексі.

Нагадаємо, раніше сьогодні представники «Організація українскьих націоналістів» Миколи Коханівського пообіцяли зірвати ЛГБТ-прайд в Києві, запланований на 12 червня.

Поділитись: