Конкретних документів щодо відведення військ на конкретних зонах у зоні конфлікту на Донбасі ще не існує, тому у населення немає причин панікувати щодо того, що буде «здана» Станиця Луганська чи інший населений пункт.

Про це в коментарі Громадському сказав міністр з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

«Українська влада працює зараз над цими додатками (до рамкової угоди щодо розведення сторін у трьох населених пунктах: Станиці Луганській, Золотому і Петровському – ред.), всі точки зору будуть враховані, говорити, що якийсь клаптик української землі буде здано – це відповідає дійсності», – сказав міністр.

Черниш нагадав, що рамкова угода, підписана 21 вересня на засідання тристоронньої контактної групи в Мінську, містить в собі речення, що «все, що стосується конкретних зон відведення буде в додатках», цих додатків ще немає. Також в рамковій угоді йдеться про відведення лише збройних сил України з одного боку, і незаконних збройних формувань з іншого.

«У нас є інші сили і підрозділи, котрі забезпечують безпеку, зокрема і прикордонники, СБУ, фіскальна служба, котрі стоять на КПВВ в Станиці Луганській. Також і має бути забезпечений постійний моніторинг СММ ОБСЄ, і ми наполягатимемо, щоб він дійсно був постійним», – наголосив міністр.

Вадим Черниш також додав, що все ж важливим пунктом в рамковій угоді є маркування визначених ділянок і розмінування на цих ділянках.

«Це дасть можливість розмінувати і ділянку дороги поблизу Золотого, і тоді буде можливість таки відкрити там – в Золотому КПВВ», – підкреслив міністр.

Нагадаємо, що мешканці Станиці Луганської готують протести проти відведення українських військ від населеного пункту за документом, підписаним в Мінську.

Як повідомлялось, мешканці Станиці Луганської протестуватимуть проти відведення українських військ.

Поділитись: