Американська компанія Frontera Resources подала позов до Окружного адміністративного суду Києва, у якому просить визнати недійсним проведений конкурс на право видобувати нафту та газ з найбільшого українського родовища на шельфі Чорного моря «Дельфін».

Про це повідомляє прес-служба компанії, передає «Інтеракс-Україна».

Компанія вважає, що рішення комісії, яка визначала, кому надати права на користування родовищем, «протиправними». Зокрема, там припускають, що комісія «перевищила свої повноваження та ухвалювала рішення, які протирічать урядовим актам та порушують процедуру проведення конкурсу».

Нагадаємо, що саму компанію Frontera Resources журналісти пов’язували з корупційними схемами. Зокрема, ця компанія має декілька невдалих проектів у Молдові та Грузії. Саме вона ініціювала проведення конкурсу на родовище «Дельфін».

Нагадаємо, що конкурс на користування родовищем «Дельфін» виграла компанія ексдепутата російської Держдуми Іллі Пономарьова.

Згодом в уряді та РНБО запропонували провести новий конкурс на право користування родовищем, оскільки попередній був не надто конкурентним.

«Рішення щодо оголошення нового конкурсу на шельф однозначно правильне. Цей конкурс був орієнтиром того чи готова Україна відходити від «договірного» розподілення родовищ. Ключовою проблемою цього конкурсу було штучне обмеження часу на аналіз родовища та підготовку конкурсних пропозицій. Серйозні компанії на таких умовах приймати участь не будуть», — повідомив секретар РНБО Олександр Данилюк.

Поділитись: