Конституційний суд Туреччини підтримав закон про тюрму за поширення «дезінформації»
Конституційний суд Туреччини підтримав суперечливий закон про засоби масової інформації, що передбачає тюремне ув'язнення для людей, яких визнають розповсюджувачами «дезінформації». Головна опозиційна партія вимагала скасування цього закону.
Про це пише Associated Press.
Закон передбачає до 3 років позбавлення волі для журналістів або користувачів соцмереж, визнаних винними в поширенні інформації, яка вважається «неправдивою» щодо внутрішньої та міжнародної безпеки, громадського порядку чи здоров’я.
Такий документ парламент Туреччини схвалив рік тому голосами законодавців від панівної партії президента Реджепа Тайїпа Ердогана та її націоналістичних союзників, що посилило занепокоєння щодо свободи слова у країні.
Головна опозиційна партія звернулася до Конституційного суду з проханням скасувати закон, стверджуючи, що уряд використає його, аби змусити замовкнути критиків і придушити медіа та незалежних спостерігачів. Однак судді більшістю голосів відхилили цей запит.
Близько 30 людей у Туреччині вже притягнули до кримінальної відповідальності з моменту набрання чинності закону торік. Наприклад, минулого тижня влада затримала журналіста-розслідувача Толгу Сардана, звинувативши його у розповсюдженні «дезінформації» через матеріал про корупцію в судовій системі.
Журналіста випустили за декілька днів до завершення судового розгляду за умови, що він буде регулярно звітувати перед владою. Йому також заборонили виїзд за кордон.
Ердоган давно виступав за закон про боротьбу з дезінформацією та фейковими новинами, заявивши, що неправдиві новини та зростання «цифрового фашизму» становлять загрозу національній та глобальній безпеці.
Свобода вираження думок і свобода засобів масової інформації в Туреччині різко знизилися протягом останніх років. «Репортери без кордонів» поставили Туреччину на 165 місце зі 180 країн за свободою преси. У країні наразі за ґратами перебувають 19 медійників.
- Поділитися: