ENRU

«Конституційний реп». Нова рада. Hromadske.doc

Експериментально-соціальна реп-симфонія замість репортажу із святкування 20-річчя Конституції – в авторському відео Богдана Кутєпова.

Будівля парламенту оточена за периметром. Батальйон «Київ-1» і держохорона оберігає слуг народу від народу. Дипломати й політики з'їжджаються до заднього ходу. А от журналістів цього разу там нема. Їх запускають через будівлю комітетів на протилежному боці вулиці, а потім підземними тунелями ведуть у ложу преси.

Однак, «агент-нишпорка» Громадського вчасно зливається з президентською знімальною групою, проходить повз блок-пости і тут же натрапляє на міністра інформаційної політики Юрія Стеця. «Великий і ужасний #Мінстець» майже рятує його від голодної смерті. Незабаром у супроводі секретаря Київради Олексія Рєзнікова з'являється міський голова Віталій Кличко. Він обурений, що його не хотіли пускати на вході, і тут же поповнює свій фонд золотих цитат: «Город Киев находится на территории города Киева».

Біля бічного входу в парламент з прапором «Батьківщини» стоїть самотній, але мабуть найвідданіший шанувальник творчості Юлії Тимошенко. Ніби в знак солдіарності з Кличком, він висловлює глибоку думку: «Якщо один прапор, це значить – прапор, йолки...».

Проходять Новинський, Довгий, Гопко, Береза... В парламентському підземеллі Кутєпов наздоганяє Сергія Лещенка. Тим часом, до трибуни запрошують президента. І Петро Олексійович раптом починає читати свою промову під ритмічний біт.

Після урочистостей спікер Андрій Парубій запрошує всіх до внутрішнього дворика Верховної Ради, щоб здійснити там свою давню мрію, влаштувати концерт, «...як в ратушах європейських ратуші: ще одна мудра цитата в колекцію. Під вишукану музику ансамблю Мирослави Которович гості п'ють вино і їдять фрукти.

Поступово свято стає схожим на День ветеранів Верховної Ради. Депутати перших сликань по-батьківськи вчать «молодняк»:

– Ми всі пройшли по мажоритарці...

– ...на відміну від нас, халявщиків. – визнає Єгор Соболєв.

– Да ти совсєм пацан зєльоний! – лунає з акцентом, дивовижно схожим на Януковича... Депутатську дідівщину перебиває чийсь тост:

– За Громадське телебачення...

Дивіться 9-й епізод із циклу документальних репортажів «Нова Рада» від журналістсько-документального проекту Hromadske.doc