Конституційний суд Росії визнав законним застосування кримінальної відповідальності за порушення правил проведення мітингів.

Конституційний суд Росії визнав законним застосування кримінальної відповідальності за порушення правил проведення мітингів.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Російський суд визнав, що кримінальна відповідальність за порушення правил проведення мітингів є конституційною, якщо її застосовують для захисту прав громадян.

Конституційний суд Росії також визнав законною кримінальну відповідальність за три порушення правил проведення мітингів протягом 180 днів.

Таким чином КС РФ відхилив скаргу опозиціонера Ільдара Дадіна на статтю 212.1 КК РФ, яка набула чинності в липні 2014 року і передбачає кримінальну відповідальність за неодноразові порушення встановленого порядку організації або проведення мітингів і демонстрацій.

Дадін, який раніше неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за участь в несанкціонованих публічних заходах, у грудні 2015 року був визнаний винним в скоєнні злочину, передбаченого статтею, що він оскаржував.

Його засудили до трьох років позбавлення волі, згодом покарання було знижено до 2,5 років.

1 листопада видання Meduza опублікувало лист Дадіна, в якому він заявляв, що до нього систематично застосовували тортури.

Слідчий комітет Росії заявив, що застосування насильства до ув'язненого Ільдара Дадіна не знайшло підтвердження.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: