Конституційний суд України відмовив у розгляді справи про незаконність перейменування Дніпропетровська на Дніпро. Оскаржити рішення парламенту про перейменування намагалися депутати від «Опозиційного блоку».

Як повідомляє прес-служба КСУ, 12 жовтня на засіданні суд розглядав питання про відкриття провадження у справі за поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Постанови Верховної Ради «Про перейменування міста Дніпропетровськ Дніпропетровської області».

«Суд прийняв Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження», — йдеться у повідомленні КСУ.  

Нагадаємо, 19 травня Верховна Рада України перейменувала місто Дніпропетровськ в Дніпро на виконання закону про декомунізацію.

За відповідну постанову №3864 проголосували 247 народних депутатів.

Однак, 48 депутатів – здебільшого із фракції «Опозиційний блок» – звернулися до Конституційного суду із поданням про скасування цієї постанови – як такої, що не відповідає Основному закону.

Колишній очільник Дніпропетровської обласної адміністрації, співголова фракції «Опозиційний блок» Олександр Вілкул ініціював оскарження, оскільки, за його словами, більшість мешканців міста не підтримують перейменування.

Поділитись: