Зареєстрований у чеському місті Острава так званий «Представницький центр «ДНР» має юридичний статус «спілки за інтересами».

Про це в ефірі Громадського повідомила журналістка «Радіо свобода» у Празі Наталя Чурикова.

За її словами, відкрити представницство самоназваної «ДНР» вдалося через те, що у чеському законодавстві можна зареєструвати організацію з будь-якою назвою.

«Наскільки вона може будь-якою, ми вирішили дізнатися, написавши листа до суду в Остраві. Українське посольство, яке намагалося діяти в останній момент, також питалося у своїх колег у чеському МЗС, чи дійсно вони можуть зареєструвати будь-яку організацію, навіть якщо б вона називалася «Спілка підтримки ІДІЛ» або іншої терористичної організації», — сказала вона.

За інформацією Чурикової, МЗС Чехії завтра, 13 вересня, направить листа до суду в Остраві з проханням скасувати рішення про реєстрацію на підставі того, що Чеська республіка не визнає самоназвану «ДНР».

Журналіст також зазначила, що відкриття подібних найближчим часом можливе і в інших країнах.

«Днями подібну провокацію провели в Австрії, де мали відкрити представництво «ЛНР». Таким чином, видно, що це лише початок і ці акції будуть продовжуватися», — додала Чурікова.

Нагадаємо, 1 вересня  самоназвана «ДНР» відкрила свій представницький центр в чеському місті Острава. Очолила його мешканка Острави, чеський політик Нелі Лискова.

Пізніше Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту в посольство Чеської республіки в Україні в зв'язку з підтвердженням інформації про реєстрацію в місті Острава так званого представництва «ДНР».

Заступник глави анатлітичного центру «European values» Якуб Янда розповів Громадському, що майже усі екстремісти та праворадикали Чехії зібралися 1 вересня на відкритті так званого «Представництва ДНР». Через це чеським спецслужбам буде легко їх вистежити. 

Поділитись: