«Жінки на війні. Наступні загальні вибори будуть битвою між двома кандидатками. Коли минулої осені Ева Копач змінила Дональда Туска на посаді прем’єр-міністра, вона стала другою жінкою на цій посаді після Ганни Сухоцької, яка керувала урядом у 1992-93 роках. Після загальних виборів у жовтні наступний уряд знову очолить жінка, але це може бути не пані Копач. Її правоцентристська «Громадянска Платформа» відстає від свого головного конкурента, правої партії «Право і Справедливість». 20 червня на своєму з’їзді ПіС проголосила, що у випадку перемоги, заступник голови партії Беата Шидло стане прем’єр-міністром. Шидло стала відомою після управління виборчою кампанією Анджея Дуди, якого обрали президентом у травні. На хвилі такого успіху, ПіС сподівається повернутись до влади після 8 років перебування у опозиції», - пише The Economist.   

«Більшу частину 20-го сторіччя Росія була революційною державою, головною метою якої було розповсюдження комуністичної ідеології у світі. У 21-му сторіччі Росія стала лідируючою контрреволюційною силою. Зростаючий конфлікт між Заходом та Москвою змальовується як політичний, військовий та економічний. Але насправді він є глибшим. Це конфлікт культур. Президент Володимир Путін позиціонує себе як охоронця абсолютистської культури проти того, що на думку Росії є хижацькою та релятивістською культурою Заходу», - пише в The New York Times Роджер Коен у статті «Контрреволюційна Росія». Він вважає, що «громадяни України, Молдови, Вірменії, Грузії та інших країн мають право на набуття західного процвітання через західні інститути, якщо люди роблять такий вибір.

«Головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Філіп Брідлав бачить ознаки розбудови Росією ефективної системи постачання з метою посилення можливостей проводити військові операції в Україні. Брідлав передбачає подальші кроки з боку Москви для зміцнення контролю над Сходом України», - пише The Wall Street Journal про результати саміту міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі. «НАТО допомагає Україні реформувати її збройні сили, але Генсек Єнс Столтенберг сказав, що корупція залишається «великим та важким викликом».

«На захист України. Заходу треба діяти вже зараз, інакше російський наступ стане неминучим». У Politico колишній постійний представник США в НАТО Іво Даалдер та екс-міністр оборони Британії Малколм Ріфкінд пишуть про негайні кроки, яких вже зараз треба вжити Заходу, щоб відвернути новий спалах конфлікту в Україні. «Сама Україна є погано підготовленою для наступної великої військової конфронтації. Її армія виснажена після більш, ніж року конфлікту. Їй не вистачає підготовки та обладнання для сильної оборони, особливо якщо російські війська будуть брати пряму участь. Досі Україна програвала кожну вирішальну для неї битву. І навряд чи щось буде кращим наступного разу».

Поділитись: