Світ / Зміна клімату

Концентрація вуглекислого газу в атмосфері сягнула рекордного рівня у 2016-му — дослідження

30 жовтня, 2017 19:32
Світ/Зміна клімату/Концентрація вуглекислого газу в атмосфері сягнула рекордного рівня у 2016-му — дослідження
Зберегти
Вигляд
За даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), концентрація вуглекислого газу (CO2) в атмосфері Землі у 2016 році сягнула рекордно високого рівня.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), концентрація вуглекислого газу (CO2) в атмосфері Землі у 2016 році сягнула рекордно високого рівня.

Торік рівень був на 50% вищим, ніж у середньому за останні 10 років, пише BBC.

Дослідники стверджують, що поєднання діяльності людини та явищ погоди Ель-Ніньо (характерні для екваторіальної зони Тихого океану протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску) призвело до рекордних за 800 000 років значень рівня CO2. Що, за словами вчених, може загрожувати зростанням глобальних температур до надвисокого рівня.

Цьогорічний бюлетень ВМО підготувала на основі вимірювань, проведених у 51 країні.

Дослідницькі станції, розташовані по всій Землі, вимірюють концентрацію газу, включно з діоксидом вуглецю, метаном та оксидом азоту.

Цифри, наведені ВМО, — результати вимірів рівня вуглекислого газу в атмосфері після того, як значну його кількість поглинули «легені» Землі — океани та біосфера.

Нагадаємо, служба BBC вибачилася за те, що випустила в ефір інтерв’ю з експертом, який заперечує факт глобального потепління.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини