УКРАЇНА

Жодного слова про вибори: концерт «Океану Ельзи» на Олімпійському

1 жовтня, 2018 14:39
УКРАЇНА/Жодного слова про вибори: концерт «Океану Ельзи» на Олімпійському
Зберегти
Вигляд
Святослав Вакарчук і його гурт «Океан Ельзи» проводять концерт саме на День Незалежності не вперше. Фанати кажуть, це тому що він — патріот, сам Вакарчук на прес-конференції перед виступом зізнався, що це важлива дата, але концерт на таке свято — це радше збіг.

Цьогоріч на майже чотирьохгодинний виступ «ОЕ» їхали звідусіль, навіть із окупованого Криму. На розігріві «Океану Ельзи» грав український етно-гурт «ДахаБраха».

Головною інтригою для журналістів було, чи оголосить Вакарчук про наміри йти в президенти. Але — ні. Нічого крім музики. А більшість слухачів, з якими спілкувалася Громадське, не переймалися політичною долею Славка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Слава Україні: над чим Вакарчук думає в Стенфорді

Появу ж сітілайтів «Океану Ельзи» на яких написано «Скільки нас» (саме так називається нова пісня), які виглядали геть як виборчий бюлетень з варіантами відповідей «?» або «!», Святослав Вакарчук пояснив «просто актуальною формою».

Хоча місце політиці на концерті все ж було: Вакарчук закликав звільнити українських політв'язнів, присвятивши Олегові Сенцову та іншим бранцям Кремля пісню «Коли тобі важко». Також у президентській ложі стадіону, на 55 секторі, сиділи ветерани. «Це ваше місце, хлопці», — сказав Вакарчук і заспівав «Ще мить».

Величезний прапор, багатотисячний гімн — сьогодні небагато українських виконавців у змозі зібрати стільки слухачів. Ми розпитали людей на концерті, як ті ставляться до політичних амбіцій Вакарчука, чому полюбили «Океан Ельзи» і чи подобається їм музика гурту останніх років.

Більше про те, яким був концерт — у матеріалі Громадського.Культура.

Пов`язані новини