УКРАЇНА

Координатора кінофестивалю «Молодість» обрали в журі TEDDY Award на «Берлінале»

2 липня, 2018 20:29
УКРАЇНА/Координатора кінофестивалю «Молодість» обрали в журі TEDDY Award на «Берлінале»
Зберегти
Вигляд
Програмного координатора КМКФ «Молодість» Богдана Жука обрали до складу журі премії Teddy Award на «Берлінале».

Програмного координатора КМКФ «Молодість» Богдана Жука  обрали до складу журі премії Teddy Award на «Берлінале».

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

«Куратор програми фільмів на ЛГБТ-тематику «Сонячний зайчик» Богдан Жук обраний до складу журі премії Teddy Award на Берлінському міжнародному кінофестивалі», — йдеться в повідомленні.

Члени журі подивляться понад 20 фільмів протягом 10 днів фестивалю. Це перша у світі нагорода для ЛГБТ-фільмів, заснована в 1986 році.

«Для мене і радість, і честь вперше бути членом журі саме на цьому престижному фестивалі та стати одним із тих, хто вручатиме найвагоміші цьогорічні нагороди в ЛГБТ-кіно. Без сумніву, це визнання і «Сонячного зайчика», і «Молодості» загалом. І завдяки цьому ми проведемо ретельний відбір, щоб на 47-му фестивалі в травні-червні представити найкрутіші ЛГБТ-фільми з Берлінале», — коментує Богдан Жук.

 Генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі зазначає, що «Молодість» — другий у світі фестиваль, який заснував премію для фільмів ЛГБТ-тематики.

«Ми пишаємося тим, що в цьому році наш програмний координатор Богдан Жук долучився до складу журі найстарішої в світі нагороди для стрічок цієї тематики Teddy Award», — каже він.

Переможців буде названо 23 лютого під час церемонії нагородження. Крім традиційних відзнак, за найкращий ігровий, документальний і короткометражний фільми, а також спеціального призу журі, уперше вручатимуть приз найкращому новачку — L‛Oréal Paris TEDDY NEWCOMER AWARD – за перший або другий повний метр квір-тематики.

/Дарина Бубнюк

Нагадаємо, дебютний повнометражний фільм Марисі Нікітюк «Коли падають дерева» обрали до конкурсної програми Панорама  Міжнародного Берлінського кінофестивалю (Берлінале).

Більше про:
# Молодість
# ЛГБТ
Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти