Копія круїзного лайнера «Титанік» може відправитися у свій перший рейс у 2022 році — через 110 років після катастрофи оригінального судна.

Раніше ініціатор цього $500-мільйонного проекту, австралійський мільярдер Клайв Палмер анонсував 2016 рік як можливу дату першого рейсу, однак пізніше її посунули на невизначений час.

У 2022 році лайнер має почати свій шлях з Дубаї. Звідти «Титанік II» вирушить до британського порту Саутгемптон і попливе через Атлантичний океан до Нью-Йорка. Саме такий маршрут був і в оригінального «Титаніка» у 1912-му.

Також схожість двох суден можна помітити і в компаніях-операторах. Власником копії круїзного судна є компанія Blue Star Line. А перший «Титанік» належав англійській White Star Line.

У копії «Титаніка» створять аналогічні каюти, палуби та внутрішнє оздоблення. Водночас на судні впровадять сучасні засоби безпеки, нову навігаційну систему та замінять вугільні котли на сучасні автоматичні дизельні котли-генератори.

Відрізняється нове судно також більшою шириною та додатковими запасними входами.

Планується, що на борту можуть подорожувати до 2400 пасажирів та 900 членів екіпажу. Перший рейс до Нью-Йорка виконають улітку, а в інший час судно піде в навколосвітню подорож.

«Титанік» свого часу був найбільшим у світі пасажирським судном. Під час першого рейсу 14 квітня 1912 лайнер зіткнувся з айсбергом в Атлантичному океані та затонув. Тоді загинуло понад півтори тисячі людей. Ця катастрофа стала знаменитою завдяки однойменному фільму «Титанік» з Леонардо ДіКапріо в головній ролі.

Раніше картку меню з «Титаніка» продали на аукціоні за 100 тисяч фунтів. Також продали на аукціоні останній відомий лист пасажира лайнера «Титанік». За нього заплатили рекордну суму в 126 тисяч фунтів (близько 166 тисяч доларів).

У США фільм визнали національним надбанням. До 20-річчя стрічки «Титанік» знову показували у кінотеатрах.


Поділитись: