Король Малайзії султан Мухаммед V під час урочистої церемонії у зв'язку з його офіційним днем народження у місті Путраджайя, Малайзія, 12 вересня 2018 року
Фото:

EPA-EFE/AHMAD YUSNI

Верховний глава Малайзії Мухаммад V зрікся престолу на тлі чуток про одруження з російською моделлю. Про це повідомляє Time з посиланням на королівський палац Малайзії. Мухаммад V займав престол короля всього 2 роки.

У заяві палацу від 6 січня йдеться, що 49-річний правитель зрікається престолу короля Малайзії, рішення набуває чинності негайно. Це вперше в історії країни король зрікся престолу за власним бажанням.

У Малайзії король обирається голосуванням Ради правителів дев'яти штатів терміном на 5 років. Король Мухаммад V був обраний на престол 15-го короля у жовтні 2016 року.

На початку листопада минулого року Мухаммад V тимчасово відійшов від виконання обов'язків нібито задля лікування.

За даними російських і британських ЗМІ, у цей час він одружився на 25-річній російській моделі Оксані Воєводіній, яка у 2015 році перемогла на конкурсі краси «Міс Москва».

У соцмережах та у ЗМІ були оприлюднені численні фото весілля, яке, за попередніми даними, відбулось у Москві. Ні король, ні палац, ні уряд країни офіційно не підтвердили факт одруження.

Відповідно до унікальної системи, що зберігається після набуття Малайзією незалежності від Великої Британії в 1957 році, дев'ять спадкових правителів по черзі стають королями країни на 5-річний термін.

Очікується, що Рада правителів незабаром збереться достроково, щоб обрати наступного короля.

Роль монарха у країні у значній мірі церемоніальна, оскільки адміністративна влада належить прем'єр-міністру і парламенту. Водночас особа короля високо цінується серед етнічної малайської мусульманської більшості.

Раніше ми писали, що імператор Японії Акіхіто, якому зараз 83 роки, зречеться престолу у квітні 2019 року.

Поділитись: