Під час «дорослішання» корови зазнають порівняно частих перепадів настрою, що нагадує пубертатний період у розвитку людей.

Такого висновку дійшли науковці Університету Британської Колумбії, що у Ванкувері, Канада. Результати свого дослідження вони оприлюднили в науковому виданні Royal Society Open Science.

Так, дослідники спостерігали за найпоширенішою породою молочної худоби у світі — так званою голштинсько-фризькою породою корів. З’ясувалося, що під час росту й розвитку теляти деякі тварини ставали сміливішими, а деякі — сором’язливішими. Одним корівкам стало менш цікаво взаємодіяти з новими предметами й людьми, а іншим — навпаки.

«Наше дослідження виявило період нестабільності в рисах особистості (корів — ред.) у зв’язку з пубертатним періодом», — пояснює Ніна Фон Кейсерлінгк, професорка Університету Британської Колумбії.

Раніше дослідження поведінки корів показувало, що їхні особистості (тобто усталені характеристики поведінки в однакових ситуаціях протягом певного часу) є порівняно стійкими — але досі досліджувалися лише або юні телята, або вже дорослі корови.

За словами дослідників, розуміння особистостей рогатої худоби — та їхньої зміни з плином часу — може допомогти покращити їхнє утримання на фермах. Зокрема, з урахуванням особливостей поведінки корів до кожної з них можуть виробити індивідуальний підхід.

«Це дослідження вкотре показує, наскільки ми всі схожі — хай ми корови чи примати», — прокоментувала The Guardian Лорі Маріно, нейронауковиця й виконавча директорка Центр захисту прав тварин американського штату Юта.

Поділитись: