Життя

Корпус миру США відновить роботу в Україні

Життя/Корпус миру США відновить роботу в Україні
Зберегти
Вигляд

Корпус миру США повернеться в Україні. Також волонтери сподіваються знову працювати в Криму і на Донбасі. Про це в інтерв’ю Голосу Америки сказав новий директор освітньо-допомогової добровольчої програми Денні Робертсон.

Новим наголосом у роботі волонтерів, окрім викладання англійської мови, стане розвиток громадянського суспільства. Сказав Денні Робертсон.

Копус миру США евакуювали з України в лютому 2014 року, в розпал Майдану. Побоювалися за безпеку волонтерів – простих американських громадян без жодного дипломатичного статусу.

«Ми мали чіткий намір повернутися. Питання полягало у тому, куди саме ми зможемо відправити наших волонтерів, і як скоро ситуація стабілізується настільки, щоб волонтери могли служити, не наражаючи себе на ризик», – каже Робертсон.

Корпус миру працюватиме лише у центрі та на заході України – від Полтави до Закарпаття. Відновити роботу корпусу на окупованих територіях Криму та Донбасу поки неможливо.

«Ми знаємо, що в Криму є організації, які і зараз радо прийняли б волонтерів Корпусу миру. Але сьогодні про це важко говорити. Нам, звичайно, шкода, що люди нас потребують, а ми не можемо цю потребу задовольнити», – додав Денні Робертсон.

З евакуйованих торік понад двохсот добровольців уже повернулися тридцятеро. Нову велику групу з 59 волонтерів очікують у жовтні. Ще одна група новобранців прибуде на початку наступного року.

«Зараз багато волонтерів Корпусу миру просяться в Україну. Хочуть поїхати служити не будь-куди, а саме в Україну», – зазначає керівник місії Корпусу миру в Україні.

Корпус миру є неурядовим агентством США, покликання якого офіційно формулюється як зміцнення миру та дружби між народами світу.

/ скріншот з відео Голосу Америки

Пов`язані новини