Корупційний скандал у Європарламенті: поліція Бельгії провела десятки обшуків
Бельгійська поліція провела обшуки в офісі Європейського парламенту та будинках підозрюваних у межах розслідування про незаконний лобізм з боку однієї з країн Перської затоки.
Про це повідомляє The Guardian.
Федеральний прокурор Бельгії оголосив, що з п'ятниці, 9 грудня, провів 20 обшуків у межах цієї справи: 19 — у приватних будинках і один — в офісі Європейського парламенту.
Загалом 4 людям висунули обвинувачення у відмиванні грошей, корупції та участі в злочинній організації у межах справи про незаконний лобізм. За даними слідства, певна країна Перської затоки намагалася вплинути на політику ЄС шляхом підкупу посадовців Європарламенту. Іноземні видання вказують, що йдеться про Катар, але там звинувачення відкидають.
Федеральний прокурор Бельгії заявив, що цю справу про корупцію розглядають як одну з найбільших у новітній історії Європарламенту. Вважається, що Катар використовував хабарі та подарунки, щоб намагатися вплинути на рішення в законодавчому органі ЄС.
AFP з посиланням на джерело в суді повідомило, що серед підозрюваних є Єва Кайлі — депутатка Європарламенту від соціал-демократичної грецької партії PASOK, яка є однією із 14 віцепрезидентів ЄП. За даними ЗМІ, у неї вдома знайшли «мішки з готівкою». Греція вже заморозила всі її активи.
Як зазначається, обшуки проводили ще в одного євродепутата.
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола заявила, що «зловмисники, пов’язані з автократичними третіми країнами», нібито використовували громадські організації, профспілки, окремих осіб, помічників і членів Європейського парламенту, намагаючись приборкати процеси в ЄП.
Мецола оголосила, що як запобіжний захід та «з повною повагою до презумпції невинуватості» позбавляє Кайлі будь-яких завдань і обов’язків та скликає надзвичайне засідання для її звільнення.
Окрім того, вона розпорядилася повернути до профільного комітету доповідь про спрощення візового режиму з Катаром і Кувейтом.
Президентка ЄП запевнила, що у парламенті розпочнуть внутрішнє розслідування, а також запустять процес реформ, щоб побачити: хто має доступ до приміщень ЄП, як фінансуються ці організації та люди, які вони мають зв’язки з третіми країнами тощо.
«Хоча ми завжди можемо посилити засоби стримування та прозорість, завжди знайдуться люди, для яких мішок готівки буде вартий ризику. Важливо, щоб ці люди розуміли, що їх спіймають. Що наші служби працюють і що вони будуть стикатися з відповідальністю. Як і сталося в цьому випадку», — заявила Роберта Мецола.
- Поділитися: