«Корисні ідіоти» Путіна (огляд преси)

default/«Корисні ідіоти» Путіна (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Пентагон планує надати Україні потужну радіолокаційну станцію далекої дії, щоб допомогти їй протистояти артилерії, яку використовують проросійські повстанці. Американські військові демонструють все більшу готовність зміцнити оборону цієї країни. Пропозиція ще вимагає підтримки з боку Білого Дому, який зараз розглядає подання про новий пакет нелетальної зброї для України. Обговорення тривають на тлі зростаючого тиску на Вашингтон, щоб він краще допоміг Києву у приборканні повстання, яке продовжує постійно забирати житті, попри п’ять місяців дії угоди про припинення вогню», - пише The Wall Street Journal. «Надання контрбатарейної РЛС, яка визначає траєкторію снаряда противника і точку залпу, могло б задовольнити прохання українських лідерів про засоби для більш глибокого нагляду за контрольованою повстанцями територією та більш точного вогню у відповідь». Мова йде про РЛС, які діють на глибину від 24 до 50 кілометрів.

«Ісламська держава застосовує терор, щоб досягти покори та налякати ворогів. Вона захопила територію, зруйнувала старожитності, повбивала меншини, кинула жінок у сексуальне рабство та перетворила дітей на кілерів. Але очевидним є і те, що її представники не беруть хабарів. І в цьому плані, принаймні, кажуть мешканці та експерти, вони кращі за корумповані уряди Сирії та Іраку, які вони розгромили. «Можна їхати від Ракки до Мосула і ніхто не наважиться вас зупинити, навіть якщо ви везете 1 мільйон доларів», - каже Білал, який живе у Рацці – столиці Ісламської держави на території Сирії. Через страх він наполягав вказати тільки його ім’я. «У вас ніхто не наважиться взяти навіть один долар». The New York Times пише про те, як Ісламська держава стає функціональним організмом, а кривавий терор використовується як інструмент її будівництва.

«Ми всі «корисні ідіоти» Путіна. Порівняння із Холодною війною йдуть тільки на користь російському президентові», - пише у Politico Пітер Померанцев. «У перервах між бурхливими тирадами про підступний Захід кремлівське телебачення крутить рекламні ролики IKEA, Procter and Gamble та Mercedes, а решта програмної сітки забита російськомовними версіями західних ріелиті-шоу, куплених по ліцензії у британських та американських продюсерських компаній. Риторика антизахідної ненависті, яку транслює Кремль через своє телебачення, залежить від західних рекламних бюджетів та успіху телевізійних форматів, куплених у тих же західних продюсерів. «Якщо прагнете зробити реальний збиток російським пропагандистам, тоді варто подумати про тиск на західних рекламодавців та продюсерів: вони повинні зрозуміти, що співробітництво із кремлівськими каналами ненависті є аморальним і його треба припинити», – каже дослідник Університету Південної Каліфорнії Василь Гатов»».

«У четвер вночі грецькі депутати значною більшістю голосів ухвалили ключові реформи, які вимагають кредитори та які є умовою для відновлення переговорів із виділення Греції нового пакету фінансової допомоги на суму у 86 мільярдів євро. Законотворці ухвалили пакет заходів, які включають реформи судової та банківської систем. 230 депутатів проголосували «за» та 63 «проти». Під час дебатів, які закінчились о четвертій годині ранку у четвер за місцевим часом, прем’єр-міністр Алексіс Ципрас сказав парламентарям, що він виконуватиме програму реформ навіть попри те, що не згодний із її політикою», - повідомляє The Financial Times.