У Міністерстві фінансів України повідомили, що коштів на бюджетних рахунках держави наразі достатньо для того, аби здійснювати всі платежі у нормальному режимі.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

«На 03.02.2020 року на гривневому єдиному казначейському рахунку було 12,1 млрд грн і додатково на валютних рахунках еквівалент 42,3 млрд грн. Це достатні кошти для здійснення в нормальному режимі всіх платежів і це більше, ніж на цю дату у 2019 році (було відповідно 11,9 млрд+35,9 млрд грн в валюті)», — повідомила Маркарова.

Разом з цим, січень 2020 року державний бюджет було недовиконано приблизно на чверть за доходами. Цьому сприяв занизький курс валют, який вплинув на надходження від імпорту.

Нагадаємо, за результатами 2019 року доходи загального фонду державного бюджету становили 96,9% від розпису. Зазначається, що виконати планові показники за доходами держбюджету не вдалося через кілька чинників.

Загальний дефіцит був меншим за плановий і становив 72,4 млрд грн, що за оцінкою становить близько 1,8% ВВП. Дефіцит загального фонду Державного бюджету був у межах планового показника у 69 млрд грн.

Поділитись: