Заступника міністра оборони й директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів затримали через розтрату 149 мільйонів гривень у рамках корупційної схеми в Міноборони.

Заступника міністра оборони й директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів затримали через розтрату 149 мільйонів гривень у рамках корупційної схеми у Міноборони.

Про це йдеться в повідомленні НАБУ.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили корупційну схему з розтрати державних коштів у сумі понад 149 мільйонів гривень під час закупівлі палива для Міністерства оборони України.

11 жовтня 2017 року детективи НАБУ під керівництвом прокурорів САП здійснили низку обшуків, під час яких за підозрою в причетності до злочину й затримали високопосадовців.

Ідеться про директора Департаменту держзакупівель Володимира Гулєвича та, за даними джерел Громадського, — заступника міністра оборони генерал-майора Ігоря Павловського.

За версією слідства, на початку 2016 року Комітет із конкурсних торгів Міноборони організував процедуру відкритих торгів на закупівлю рідинного палива.

26 квітня 2016 року за результатом торгів Комітет обрав переможця конкурсу.

13 та 18 травня між Міноборони та переможець конкурсних торгів уклали 14 договорів про постачання палива для техніки спеціального призначення за рахунок коштів Державного бюджету України на загальну суму понад 1 мільярд гривень. 

Відповідно до даних досудового розслідування, упродовж червня-серпня 2016 року за відсутності будь-яких правових підстав для внесення змін до договорів, замовник та постачальник уклали низку додаткових угод, згідно з якими безпідставно збільшилася ціна за одиницю товару в середньому на 16%. Унаслідок чого на користь постачальника перерахували з бюджету 149 мільйонів 339 тисяч гривень.

Слідство визначило це як злочин, передбачений частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Наразі готується повідомлення про підозру, вирішується питання з обранням запобіжного заходу та встановленням імовірних співучасників.  

У Міністерстві оборони підтвердили, що стосовно одного із заступників міністра оборони та керівника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів оборонного відомства проводяться слідчі дії.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile