Найбільше у світі опитування громадян різних країн про сприйняття корупції та готовність боротися з цією проблемою.

Кожен четвертий житель планети давав хабаря у сфері громадських послуг упродовж останнього року.

Про це свідчить дослідження Transparency International`s Global Corruption.

Дев’ятий випуск Transparency International`s Global Corruption Barometer провів найбільше у світі опитування громадян різних країн про їхній персональний досвід, сприйняття корупції та готовність боротися з цією проблемою.

Це опитування базується на відповідях 162 134 громадян (березень 2014 - січень 2017 р.).

Шестеро з десяти осіб вважають, що уряди їхніх країн навіть не намагаються боротися з корупцією.

Близький Схід та північна Африка мають найвищі показники громадян, які не вірять у те що уряд проводить роботу для того щоб запобігти корупції.

Регіони Тихоокеанської Азії, Європи, центральної Азії та американці також не вірять, що уряд проводить хоча б якісь засоби впливу щодо корупції (50-53 %).

Громадяни Ємену виявилися найбільш критичними (91%). А найбільше вірять у зусилля уряду у боротьбі із корупцією громадяни Таїланду — 72% опитаних.

Друга частина опитування базувалася на визначенні найбільш корупційних сфер діяльності.

Найбільш корумпованими у світі вважають поліцейських та обраних представників (парламент, конгрес, сенат) (36%). За ними ідуть представники національної та місцевої влади, керівники підприємств, податківці, прем’єр-міністри та президенти (32-34 %). Найнижчу ланку зайняли судді, магістрати та релігійні лідери ( 18-30 %).  

Порівнюючи топ-корупціонерів з опитуванням 2013 року, яке також провів Global Corruption Barometer результати майже не змінилися.

Організація порівняла відповіді регіонів і повідомила, що Азіатсько-Тихоокеанський регіон, Африка та південь від Сахари вважають найбільш корупційними поліцію. Від 39 до 47 % людей повідомили, що офіцери поліції беруть хабарі.

31% опитаних у Європі та центральній Азії зазначили, що найбільшими хабарниками є обрані представники.

Дві ланки вище згаданих професій є корупційними також для громадян Америки (46 %). На Близькому Сході та північній Африці 45% населення вважають, що найбільш корумпованими професіями є обрані представники, податкові службовці та чиновники уряду. Це є найбільшими відсотком з погляду на інші країни та сфери діяльності. 

International`s Global Corruption Barometer, отримавши відповіді від громадян різних країн, визначив, що сім публічних сфер діяльності ( члени парламенту, поліція, судді, чиновники уряду, президентський офіс та місцевий уряд) є корупційними, але у кожній країні по-різному. Наприклад, семеро громадян Молдови з десяти визначили найвищі ланки діяльності корумпованими (69 %). Водночас, у Німеччині про хабарництво у владі та поліції сказали лише 6% опитаних.

У дослідженні зазначається, що молоді люди, віком 24 роки та навіть молодші, відчувають, що зможуть побороти корупцію. 55% молоді можна порівняти з 50% людей віком 55+, які готові  змінювати ситуацію з хабарництвом.

54% населення вірить, що звичайні люди у змозі боротися з корупцією, 11% більш згодні з подоланням хабарів, ніж не згодні, 29% не згодні, що це під силу простим громадянам та 5% — не знають, як відповісти на це запитання.

Дослідники Transparency International`s Global Corruption вбачають рішення проблеми у зменшенні взаємопідпорядкування  державних секторів та звільняти політиків, які керуються власними інтересами, а не благом громадян.

«Доброю новиною є те що громадяни усіх країн готові протистояти та боротися з корупцією», — зазнають у Transparency.

Однак, урядовцям потрібно працювати більш наполегливо і показувати прогрес їхніх зусиль, щоб переконати громадян у реальному прогресі, додають дослідники.

/Анжеліка Селіванова

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Transparency International закликала відсторонити главу НАЗК через підозри у зловживаннях

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: