УКРАЇНА

Країни G7 закликали припинити блокаду Донбасу

17 лютого, 2017 17:59
УКРАЇНА/Країни G7 закликали припинити блокаду Донбасу
Зберегти
Вигляд
lead
Транспортна блокада Донбасу, яка розгорнута на лінії розмежування і призвела до зупинки поставок вугілля в Україну, загрожує економічній безпеці України і підриває економічне зростання.

Транспортна блокада Донбасу, яка призвела до зупинки поставок вугілля на підконтрольну українській владі територію, загрожує економічній безпеці України і підриває економічне зростання.

Про це йдеться в заяві держав «Великої сімки», передає УНІАН. 

«Україна торік продемонструвала економічне зростання. Транспортна блокада загрожує цьому процесу і підриває енергетичну безпеку для мільйонів людей. Ми закликаємо всі сторони знайти спільні підходи до розв‘язання проблем, розблокувати залізничні колії й автомагістралі для організації законної торгівлі», — йдеться в заяві.

Раніше подібну заяву зробили в Представництві ЄС в Україні. 

Нагадаємо, 26 грудня добровольці оголосили про блокаду окупованих територій. Колишній в.о. начштабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.

Водночас, секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що рішення групи добровольців про блокування непідконтрольних владі України територій Донецької і Луганської областей перебуває виключно у компетенції президента України.

6 лютого на трасі під Бахмутом стались сутички учасників «блокади» з поліцією. У свою чергу, міністр із питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш вважає, що дії учасників «економічної блокади» окупованого Донбасу суперечать українському законодавству, а тому дії поліції щодо «блокадників» є абсолютно обґрунтованими.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини