Рада директорів Європейського механізму стабільності (ESM) схвалила виділення Греції 2,8 млрд євро в рамках третьої кредитної програми після виконання країною необхідних реформ.

Про це повідомляє агентство Reuters.

«Уряд завершив ключові зміни в сфері пенсійної реформи, управління банку, в енергетичному секторі, а також у зборі податків. Якщо уряд продовжить здійснювати реформи, зростання економіки Греції може прискоритися в наступному році, і уряд може бути в змозі почати випуск облігацій», — сказав  керуючий директор ESM Клаус Реглінг.

Сума в 2,8 млрд євро складається з двох частин: 1,1 млрд євро був затверджений після виконання грецькими властями 15 умов, і буде використовуватися для обслуговування боргу.

Ще 1,7 млрд євро будуть виплачені після отримання позитивної оцінки щодо заборгованості Греції; ця сума буде спрямована на спеціальний рахунок для погашення заборгованості.

Після виплати затвердженої сьогодні суми, фінансова допомога від ESM для Греції складе 31,7 млрд із загального обсягу програми до 86 мільярдів євро.

Раніше повідомлялося, що Греція отримає 10,3 млрд євро кредиту від ЄС. Більша частина цієї суми — 7,5 млрд — уже надана країні.

Також стало відомо, що Німеччина підтримала списання частини боргу Греції.

Нагадаємо, що 1 липня 2015 Греція не здійснила обов'язковий платіж за кредитами МВФ на суму $ 1.6 млрд і, тим самим, увійшла у стан технічного дефолту.

Напередодні платежу Уряд Греції звернувся до міністрів фінансів країн ЄС, з проханням надати наступний кредит, але, зважаючи на очікуваний в Греції кредитний референдум, це прохання було відхилене.

МВФ поки що не приймає участі у кредитування країни. 

Поділитись: