Країни ЄС уклали угоду щодо міграційної реформи — Reuters
Країни Європейського Союзу досягли домовленості щодо боротьби з нелегальною міграцією на тлі прибуття значної кількості мігрантів.
Про це пише Reuters.
Згідно з угодою, країни, які приймають багато середземноморських мігрантів, зокрема Італія, матимуть змогу прискорити процедури надання притулку та просити швидкої допомоги від інших країн із ЄС, включно з фінансовою підтримкою та переселенням.
Дипломатичні джерела видання розповіли, що Італія погодилася на угоду після видалення деяких згадок про діяльність неурядових організацій, які допомагають мігрантам.
Співрозмовники додали, що Польща та Угорщина, які виступають проти приймання людей з Близького Сходу та Африки, проголосували проти угоди, а представники Австрії, Чехії та Словаччини — утрималися.
Тепер ці 27 країн продовжуватимуть переговори з Європейським парламентом. Вони сподіваються, що міграційна система почне функціонувати до виборів Європарламенту 2024 року.
Ця зустріч була останньою можливістю укласти угоду перед самітом в іспанській Гранаді 5-6 жовтня, де вони мають обговорити нелегальну міграцію. Зазначається, що ЄС намагається реформувати свою систему надання притулку нелегальним мігрантам з 2015 року.
Проблеми ЄС з міграцією
Нещодавно Італія розкритикувала Німеччину за фінансування благодійних організацій, які допомагають мігрантам у Середземному морі.
Так, одній із них Берлін надав 790 тисяч євро. Це відбувається тоді, коли Рим намагається застосувати більш жорсткі заходи, щоб зупинити потік мігрантів.
В італійському Міністерстві внутрішніх справ кажуть, що цього року понад 132 тисячі мігрантів дісталися до країни човнами.
Водночас Польща разом із Чехією відновили тимчасовий прикордонний контроль на кордоні зі Словаччиною через збільшення кількості мігрантів.
За даними польського МВС, протягом минулого року нелегальна міграція та кількість виявлених мігрантів у Словаччині зросла майже на 1000%.
- Поділитися: