Кремль проводить політику денаціоналізації українців в Росії і хоче примусити їх бути ворогами свого народу.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко на відкритті VI Всесвітнього Форуму Українців, який відбувається в Українському домі, повідомляє прес-служба Кабміну.

«Питання підтримки українців у Росії є дуже важливим. Насправді, в РФ проживає близько 10 млн українців. Але останній офіційний російський перепис показав цифру в 2 млн, передостанній налічував 3 млн. Впроваджується цілеспрямована політика по денаціоналізації українців у Росії: Кремль хоче примусити їх бути ворогами свого народу і забути про своє коріння. Але ніхто із тих, хто відчуває себе українцем в Росії, не засуджує Україну і не цурається її», – сказав віце-прем’єр.

Окремо він привітав 16 українців, які приїхали на Форум із Росії. Зазначив, що українській громаді зараз там важко, як ніколи – їх там переслідують, проти них влаштовують провокації.

Також Кириленко розказав про важливість підтримки національної ідентичності українців.

«В Європейському Союзі, міжнародній спільноті ми цікаві як унікальна нація зі своїми здобутками, історією, мовою і культурою. І як би цього не хотілося нашим недругам, від власної національної ідентичності українці не відмовляться», – сказав він.

Поділитись: