УКРАЇНА

Кремль веде глобальну кампанію підриву довіри до вакцинації — Супрун

27 вересня, 2018 18:27
УКРАЇНА/Кремль веде глобальну кампанію підриву довіри до вакцинації — Супрун
Зберегти
Вигляд
Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила про «загрозу гібридної війни проти здоров'я» з боку Росії в сучасному інформаційному просторі.

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила про «загрозу гібридної війни проти здоров'я» з боку Росії в сучасному інформаційному просторі.

Про це Супрун заявила на Зустрічі високого рівня щодо боротьби з туберкульозом під час 73-ї Генасамблеї ООН.

«Кремль використовує методи гібридної війни з метою підриву довіри до зусиль в області громадського здоров’я, націлених на підвищення рівня вакцинації населення в Україні та в усьому світі. Цей факт є наразі доведеним», — заявила Супрун.

Вона послалась на дані дослідження Американської асоціації охорони громадського здоров’я.

В наведеному дослідженні йдеться про те, що серед тисяч опрацьованих постів в соцмережах, які поширювали антивакцинаторські міфи і дезінформацію, більшість були написані з російських акаунтів.

Серед міфів — інформація про те, що вакцинація викликає аутизм або навіть призводить до смерті.

«Лише за 6 місяців 2018 року в Європі показники захворюваності на кір досягли рекордного рівня: захворіли 41 тисяча людей, 37 з яких померли. Російські боти, тролі, проросійські ЗМІ та політики продовжують підривати довіру населення України до вакцинації, внаслідок чого під час спалаху Україна очолює рейтинг країн з найвищими показниками захворюваності на кір», — наголосила Супрун.

Вона також закликала міжнародну спільноту впевнено протидіяти російській загрозі і визнати Росію державою-спонсором тероризму та обмежити її роль в Раді Безпеки ООН.

«Хибно думати, що це тільки про Україну. Гібридна війна проти здоров’я у всьому світі — невід’ємна складова війни Росії проти людства», — застерегла колег Супрун.

Нагадаємо, 19 вересня Кабмін відсторонив керівників Держлікслужби через необґрунтовані заборони вакцин та зрив процесу імунізації.

За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), кількість фальшивих довідок про вакцинацію в Україні становить близько 30%.

Як повідомлялося, у Китаї сотні тисяч вакцин для дітей виявились дефектними.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини