Кримськотатарський активіст Мемедемінов вийшов на волю
Фото:

Кримська солідарність

Громадський журналіст та медіакоординатор громадської організації «Кримська солідарність» Наріман Мемедемінов 21 вересня вийшов на свободу. Мемедемінов відомий своєю правозахисною діяльністю в Криму.

Про це повідомляє «Кримська солідарність». Нині з колонії в Ростові-на-Дону політв'язня зустрічають адвокати, генеральний консул України Тарас Малішевський та консул Юрій Довгуля.

За що засудили Мемедемінова?

2 жовтня 2019 російський суд засудив Нарімана Мемедемінова на 2,5 роки позбавлення волі в колонії-поселенні, а також заборонив займатися адмініструванням сайтів упродовж двох років. Журналісти визнали винним у публічних закликах до терористичної діяльності за його відео на ютубі 2013 року. 

За версією обвинувачення, у 2013 році Мемедемінов створив відеозапис звернення російською мовою, який розмістив на своєму ютуб-каналі. Відео починається словами «Одна Умма — один прапор» і закінчується словами «в нашому серці» та було присвячене мітингу забороненої в Росії ісламської організації Хізб ут-Тахрір, який тоді проходив у Сімферополі в Росії. 

Попри те, що відео було зняте і розміщене до анексії Криму, слідство наполягало, що Мемедемінов винен в тому, що не видалив це та інші відео з підтримкою Хізб ут-Тахрір після 2014 року.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: