Кримськотатарський телеканал ATR повідомив про блокування його рахунків і фінансування з держбюджету.

Про це йдеться в поширеній каналом заяві.

«Першому кримськотатарському телеканалу ATR вкотре заблокували фінансування, попри те, що держава виділила 50 мільйонів гривень на фінансування каналу у 2020 році», — сказано у заяві.

Через це телеканал запустив марафон #SaveATR, з ефірами без ведучих і гостей.

ATR інформує, що у 2019 році держава перерахувала телеканалу 15 мільйонів гривень підтримки 28 грудня, коли банки були закриті, і жодні операції не можна було провести. «ATR, відповідно до закону, змушений був повернути ці гроші державі. У 2020 році з держбюджету України на фінансування телеканалу виділено 50 мільйонів гривень. Частина цих грошей прийшла на рахунок ATR, але їх заблокувало казначейство», — повідомив телеканал.

Раніше у зв’язку з браком ресурсів телеканал ATR запустив збір коштів.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року Верховна Рада України ухвалила зміни до Бюджетного Кодексу України, що дозволило скерувати бюджетні кошти на підтримку приватного телеканалу. Відповідне розпорядження Кабінет міністрів України затвердив 7 грудня 2016 року.

 У березні 2016 року прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив виплатити з держбюджету частину боргу телеканалу «ATR-T» за трансляцію супутникового сигналу — 5 мільйонів гривень.

 За даними Єдиного реєстру юридичних осіб Міністерства юстиції України, засновниками ТОВ ТК «Атлант СВ» є бізнесмен, координатор «Громадянської блокади Криму» Ленур Іслямов, народний депутат України Рефат Чубаров, а також зареєстровані в АР Крим Мавілє Ісмаілова і Іса Хайбуллаєв.

Поділитись: