S-Pod — самобалансуючий електричний візок
Фото:

Segway

Прототип крісла на колесах компанії Segway розбився під час демонстрації на виставці CES (Consumer Electronic Show) — найбільшій у світі міжнародній виставці електроніки, яка проходить у Лас-Вегасі.

Про це пише ВВС.

Інцидент трапився, коли журналіст перевіряв S-Pod — самобалансуючий електричний візок на колесах. Він набрав швидкості, а потім випадково врізався в стіну.

У компанії заявили, що ніхто не постраждав, однак аварія зробила S-Pod недоступним для подальших демонстрацій. Аналітики кажуть, що інцидент навряд завдасть компанії тривалих збитків.

«У жодному разі це [несправність — ред.] не є повним провалом. Це все ще є ознакою того, що компанія близька до готового продукту», — сказав Росс Рубін, головний аналітик компанії Reticle Research.

Директор з маркетингу Segway Джефф Ву розповів, що демо-модель не має ременя безпеки, але компанія має намір його додати.

Американський виробник гіроскутерів Segway, що належить китайській компанії Ninebot, не повідомив, скільки коштів витратив на цей прототип, але компанії часто витрачають мільйони доларів на розробку продукції, аби та була готова саме до щорічної виставки в Лас-Вегасі.

За словами розробників, двоколісний пристрій, який живиться від бортового акумулятора, здатний розвивати швидкість до 38 км/ год і може проїхати на одній зарядці до 70 км. Максимальна вага, яку може перевозити S-Pod, — 120 кг, сам він важить 150 кг. Максимальний нахил, який може подолати інноваційне крісло, — 10 градусів.

В основі S-Pod лежить традиційна для гіроскутерів Segway технологія збереження балансу, що передбачає зміщення центру ваги. Однак, на відміну від існуючих продуктів компанії, новоспечений апарат управляється не нахилами корпусу користувача, а за допомогою невеликого джойстика, розташованого праворуч від сидіння. Джойстик можна від'єднувати, це дозволяє управляти апаратом в тому числі віддалено.

S-Pod призначений для використання в обмеженому просторі, наприклад, в кампусах, торгових центрах або аеропортах. Крім здорових людей, які просто не хочуть довго ходити пішки, винахід може бути корисним також людям з інвалідність, яким такі пристрої можуть надавати, наприклад, в аеропортах замість звичайних інвалідних візків.

Очікується, що він надійде у продаж на початку 2021 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile