Політика

Кримська трилогія. Крим в окупації. Частина третя

Політика/Кримська трилогія. Крим в окупації. Частина третя
Зберегти
Вигляд

«В нас немає інших варіантів. Мене багато хто мовляв їхати з Криму. Крим - батьківщина наших предків. Кожен має жити на землі своїх предків», - розповідає кримська татарка неподалік Ханського палацу у Бахчисараї Громадському.

Життя кримських татар у Криму як і раніше кипить. Ті, хто не залишив рідну землю змінили громадянство, отримали російські паспорти і перелаштувались до життя з новою «владою». Як і раніше, найболючишим питанням для них є земельне. На півострові залишається значна кількість самозахоплених кримськими татарами територій, на яких люди звели собі житло. Впродовж багатьох років численними мітингами та суперечками з можновладцями кримські татари виборювали право на будівництво для себе та своїх дітей. Після референдуму багато хто і досі живе з острахом, що одного дня залишиться без даху над головою. Минулого року у РФ був прийнятий указ «про реабілітацію кримськотатарського та інших народів Криму які постраждали внаслідок репресій», який обіцяє врегулювати права кримських татар на півострові зокрема і в питаннях землі. 

Сьогодні ж, «відлуння референдуму» та минулорічних подій й досі відчувають проукраїнськи налаштовані учасники подій під кримським парламентом. 

Пов`язані новини