У лютому-березні 2014 року, коли Росія розпочала окупацію Кримського півострова, кримські татари були готові дати відсіч агресору, проте офіційний Київ не гарантував їм підтримку. Про це в студії Громадського сказав представник уповноваженого президента у справах кримськотатарського народу Арсен Жумаділов.

«Очевидно, що тоді ми могли дати відсіч. Коли я кажу «ми», маю на увазі і кримських татар, і офіційний Київ. Від Києва не було жодної команди – чи ми даємо відсіч, чи не даємо. Єдина команда була дана українським військовим – не відкривати вогонь або діяти за уставом. Військові розуміли: якщо відкриють вогонь, не будуть підтримані», - зазначив він.

«Ми чекали, принаймні, на чітку позицію. Що якщо ви повстанете і дасте відсіч, ми вас не залишимо сам на сам з агресором», - додав Жумаділов.

При цьому, за його словами, кримські татари не мали ані зброї, ані досвіду у веденні збройної боротьби.

«Кримські татари в Криму – це 13% населення. Весь цей час вони не допускалися ані в армію, ані в міліцію, ані в прокуратуру, ані в СБУ. У нас не було зброї і вишколу, щоб організувати професійну армію за короткий час. Єдине, що ми могли зробити – таке собі «цивільне повстання». І ми були на це готові. Чоловіки віком від 20 до 50 створили загони самооборони і несли варту», - сказав він.

Поділитись: