Кримськотатарська республіка допоможе Криму зміцнити суверенітет України на території півострова, а також збалансувати відносини між етнічним населенням регіону.

Про це в ефірі радіо Крим.Реаліі розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Так Чубаров прокоментував постанову Верховної Ради України з рекомендаціями президенту Петру Порошенку ініціювати внесення змін до конституції про статус Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

«Наше завдання зараз пояснити не стільки в Криму, скільки на материковій Україні, що автономія, яка буде створюватися на основі права самовизначення кримськотатарського народу, нарешті отримає свою стійкість всередині України тим, що буде збереження одного із самобутніх народів Європи – кримських татар. Одночасно автономія забезпечує інтереси і права титульної нації української, російської етнічної в Криму населення. Кримська автономія, встановить збалансовані відносини між людьми, що проживають там», – сказав Чубаров.

Голова Меджлісу підкреслив, що при статусі Кримськотатарської національної автономії Криму Російська Федерація не змогла б анексувати півострів.

«Якби така автономія створювалася б у нас хоча б з середини-кінця 90-х років, запевняю, навіть якби Росія полізла в Крим, вона б нічого не змогла там реалізувати. Оскільки у неї нічого не вийшло в Донецькій і Харківській областях», – висловив своє переконання Чубаров.

Нагадаємо, Верховна Рада України пропонує президентові змінити статус Криму. Замість Автономної республіки Крим депутати хочуть створити Кримсько-татарську автономну республіка. А Севастополь позбавити спеціального статусу.

Раніше Громадське.Крим запитало експертів: Кримськотатарська автономна республіка – самовизначення чи сепаратизм?

Поділитись: