Політика

Кримський суд подовжив арешт заступнику Чубарова до 29 січня

Політика/Кримський суд подовжив арешт заступнику Чубарова до 29 січня
Зберегти
Вигляд

У Київському районному суді міста Сімферополь, сьогодні, відбулося засідання суду щодо зміни запобіжного заходу заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу, йому продовжили перебування під вартою до 29 січня 2016 року.

Про це повідомляє Крим.Реаліі.

Адвокати заявили, що немає підстав тримати Чийгоза під вартою, однак у суді вважають, що відсутні підстави для обрання м’якшого запобіжного заходу.

«У Криму відбувається великий терор щодо моїх співвітчизників. Говорити про правосуддя не доводиться. Моя справа – фарс, немає підстав утримувати мене під вартою, це замовна політична справа», - заявив Чийгоз.

Суддя Віктор Можелянский ухвалив рішення задовольнити клопотання російської прокуратури Криму і залишити Чийгоза під вартою.

Як зазначає видання, залишаючи зал суду, Ахтем Чийгоз подякував за підтримку присутніх на засіданні рідних, друзів, представників Меджлісу, ветеранів кримськотатарського руху. Один з присутніх на засіданні вигукнув «Слава Україні!». Пізніше Ахтем Чийгоз залишаючи зал суду, вигукнувв: «Міллет, ватан, Меджліс!».

Ахтема Чийгоза затримали 29 січня за «справою 26 лютого». Спочатку йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 19 лютого 2015 року, потім його продовжили до 19 травня, а згодом – до 29 липня включно. 6 травня Чийгоз оголосив голодування після того, як його перевели до карцеру. Через два дні його перевели з карцеру у звичайну камеру, і він припинив голодування.

6 листопада під посольством РФ у Києві активісти кримськотатарського руху вимагали зупинити репресії в Криму, та звільнити кримських політв'язнів, серед яких є і Ахтем Чийгоз.

/ фото «15 минут»

Пов`язані новини