УКРАЇНА

Кримський журналіст звернувся до міжнародних правозахисників через ситуацію на півострові

УКРАЇНА/Кримський журналіст звернувся до міжнародних правозахисників через ситуацію на півострові
Зберегти
Вигляд

Журналіст Микола Семена написав звернення до міжнародних представників з прав людини і свободи ЗМІ.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Це звернення зачитав 23 вересня під час наради Центру інформації з прав людини, присвяченої свободі слова в анексованому Криму, адвокат Олександр Попков.

Звернення адресоване зокрема директору Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини Міхаелю Георгу Лінку, комісару Ради Європи з прав людини Нілсу Муйжніексу, верховному комісару ООН з прав людини Зейду Рааду аль-Хусейну, комісару ОБСЄ зі свободи медіа Дуні Міятович.

«Кримчани позбавлені права на інформацію – всяке поширення інформації, крім офіційної російської пропаганди, карається як злочин. У Криму владою заблоковані від 40 до 60 сайтів в інтернеті, присікається поширення інших ЗМІ, крім російських офіційних. Кримчани позбавлені права на свободу слова – всі висловлювання, що йдуть врозріз з офіційною політикою Кремля, присікаються і караються в кримінальному порядку, що видно на нашому прикладі», – мовиться у зверненні Семени.

«Сьогодні я, як і ще три моїх колеги з Криму, – Андрій Клименко, Ганна Андрієвська, Ільмі Умеров, а також кілька журналістів у самій Росії, – зазнаємо кримінального переслідування за висловлювання, які російський кримінальний кодекс, починаючи з березня 2015 року, кваліфікує як «заклики до порушення територіальної цілісності Російської Федерації», хоча наші публікації стосувалися Криму – території, яка не належить Росії згідно з міжнародним правом. Нас безпідставно внесли до списків екстремістів, наші громадянські та людські права незаконно обмежені», – зазначає журналіст.

Нагадаємо, проти Миколи Семена порушено кримінальну справу за нібито заклики до порушення територіальної цілісності Росії.

Пов`язані новини