Просування та фінансування українського фільму-номінанту на «Оскар» «Українські шерифи» є дуже важливим для того, щоб американські академіки звернули увагу не тільки на стрічку, але й на Україну в цілому

Просування та фінансування українського фільму-номінанту на «Оскар» «Українські шерифи» є дуже важливим для того, щоб американські академіки звернули увагу не тільки на стрічку, але й на Україну в цілому.

Про це в ефірі Громадського розповіли голова українського оскарівського комітету Алік Шпілюк та перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін.

«Просування українського фільму є важливим етапом до здобуття перемоги. Зокрема йдеться про визначену суму у 30 000 доларів.  Є дуже поважні фільми і фільми режисерів зі світовим іменем. Тому американські академікі повинні на щось звернути увагу. Вперше дивляться на імена, потім на країну. На жаль, Україна ще не серед перших у цьому списку, хоча назва «Українські шерифи» вже привертає увагу. І власне академіки мають вирішити серед 80 фільмів, хто ж найяскравіший», — розповів Алік Шпілюк.

За його словами, багато країн, зокрема, Грузія, підтримують своїх кандидатів саме подібними сумами як 30 тисяч доларів. В Україні ця цфира була обговорена з продюсерами фільму та попередньо узгоджена.

«На жаль, до цього моменту в державі не було передбачено грошей на просування фільму та кіно в цілому. І з цим зіштовхнеться будь-який фільм», — сказав заступник голови Держкіно Сергій Неретін.

Він також повідомив, що Держкіно виділяє режисеру фільму Роману Бондарчуку гроші на те, щоб він доїхав до Америки та там перебував.

«Я нещодавно підійшов до мецената Янковського із проханням зодо фінансування фільму. Він мені відповів, що якби ми звернулися із цим на декілька місяців раніше — він би допоміг. А зараз, під кінець року, усі кошти вже розподілені», — додав Неретін.

Також експерти зазначили, що у разі, коли запрацює закон «Про підтримку кино», який Порошенко ще не підписав, в українському кіно буде набагато легше працювати.

Поділитись: