Екс-радника Януковича та колишнього керівника виборчої кампанії Трампа Пола Манафорта підозрюють у причетності до розстрілів людей на Майдані. Таку інформацію подають іноземні медіа, посилаючись на нібито зламане листування дочок Манафорта. Громадське.Світ розповідає, що відомо про цю ситуацію.

Хто такий Манафорт?

Пол Манафорт – американський політтехнолог, який очолював президентську кампанію Дональда Трампа. У минулому – консультант Віктора Януковича. Напередодні виборів у Сполучених Штатах Манафорта звинуватили в отриманні незадекларованих грошей від «Партії регіонів».

Згідно з документами «чорної бухгалтерії», які оприлюднив Сергій Лещенко, з 2007 по 2009 рік американський політтехнолог отримав від партії Януковича понад 12 мільйонів доларів нелегальної готівки. З цього приводу ФБР розпочало розслідування, що триває і досі.

Народний депутат Сергій Лещенко (праворуч) оприлюднив копії документів «чорної бухгалтерії» «Партії регіонів» щодо передачі коштів екс-раднику Віктора Януковича Полу Манафорту 19 серпня 2016 року Фото: Roman Pilipey/EPA

Хакерський злам

Повідомлення про ймовірну причетність Пола Манафорта до розстрілів Небесної Сотні вперше з’явилось на сайті Politico. Видання повідомляє, що приватне листування, яке донька політтехнолога Андреа Манафорт вела зі своєю сестрою Джессікою, було зламане й опубліковане на одному з хакерських сайтів мережі «Даркнет», доступ до якої можливий лише з допомогою спеціальних програм.

Листування сестер охоплює період з 9 жовтня 2012 по 7 вересня 2016 року й нараховує близько 300 тисяч повідомлень з iPhone. У деяких з них Андреа нібито згадує про те, що в розстрілах активістів на Майдані під час Революції гідності є провина її батька.

Зміст SMS 

Іноземні видання подають різні цитати з повідомлень Андреа.

«Ти знаєш, що він вбив людей в Україні? Свідомо. Ти пам’ятаєш, коли трапились всі ці події. Деякий час назад, приблизно рік тому», – такий текст наводить CNN, наголошуючи, що це повідомлення було відправлене в березні 2015 року. «Він не має жодного морального чи законного компаса», – ще одна ймовірна цитата, яку подає видання.

The Independent подає інші фрази: «Чи ти знаєш, чия це була стратегія – вислати тих людей і пустити на забій? Не обманюй себе – ті гроші, які ми маємо, це криваві гроші». 

Іноземні видання припускають, що в конкретних повідомленнях може йтись про роль Пола Манафорта в розстрілах 2014-го року в Києві, внаслідок яких загинуло понад 100 активістів Революції Гідності.

Напередодні президентських виборів у США Пола Манафорта (в центрі) звинуватили в отриманні незадекларованих грошей від «Партії регіонів»

Фото: Justin Lane/EPA

 

Реакція й можливі наслідки

Як сам Манафорт, так і його доньки, жодних коментарів щодо ситуації не надали. Як передає CNN, чоловік відповів на запит журналістів коротким SMS: «Коментувати що? Нічого немає»

Якщо інформація про справжність листування підтвердиться, це матиме серйозний вплив на розслідування вбивств на Майдані. Громадське.Світ звернулось по коментар до Євгенії Закревської, адвокатки родин Небесної Сотні. Проте вона наголосила, що поки зарано говорити про використання матеріалів у судовій справі:

«Питання в тому, щоб перевірити інформацію, яка в них є. Тому що первинний, безпосередній аналіз інформації, він вже говорить про неправильність сприйняття та зображення ситуації, яка вже не відповідає дійсності. Тобто там може бути якесь раціональне зерно, але в чому воно полягає, і чи воно є взагалі – це питання. Зустріч дочки і батька могла відбутися вже після того, як всі події сталися. Тобто вона не є безпосереднім свідком, навіть якщо це правда», – повідомила Закревська.

В управлінні спецрозслідувань Генпрокуратури України про ймовірно зламане листування також знають. Однак, говорити про причетність Манафорта до розстрілів на Майдані, чи навпаки – заперечувати її – поки не спішать: 

«Звичайно, ці матеріали долучені до провадження і будуть врахуватись. Але зараз чітко говорити, що є причетність до розстрілів… Немає чітко, чому «криваві». Криваві під час Майдану, криваві під час подій на Сході, чи криваві ще відносно якихось подій. Припущення є, воно, звичайно, долучене до матеріалів і буде враховуватись під час розслідування», – повідомив Сергій Горбатюк, начальник управління спецрозслідувань.

Інформація з начебто зламаного листування дочок Манафорта може мати вплив не лише на розслідування вбивств на Майдані. В іноземних медіа після прізвища Манафорта майже завжди фігурує ім’я Дональда Трампа – адже їх пов’язують тісні професійні зв’язки. Тому ситуація може негативно позначитись і на політичному іміджі президента Сполучених Штатів теж.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: