/UPD 18:50

Конституційний суд України оголосив перерву в розгляді справи про конституційність окремих положень закону «Про очищення влади» до ранку п'ятниці.

10:50

Конституційний суд України розпочав розгляд справи про конституційність окремих положень закону Про очищення влади. Незважаючи на прохання авторів закону відкласти слухання, голова КС Юрій Баулін постановив продовжити розглядати справу, повідомляє ВВС Україна.

Баулін заявив, що підстав відкладати немає - на засіданні присутні 13 суддів, отже, кворум є. На засіданні також присутні представники Верховної Ради, автори подання і представник Кабміну.

Народний депутат та один з авторів закону про люстрацію Леонід Ємець попросив КС відкласти розгляд справи у зв'язку з неможливістю бути присутнім на засіданні. Його звернення до суддів КС зачитав Баулін, після чого судді пішли для прийняття відповідного рішення, повідомив Інтерфакс-Україна. У своєму зверненні Емец вказав, що 23 жовтня відбудеться засідання Венеціанської комісії, на якому розглядатиметься законопроект про внесення змін до Конституції в частині правосуддя, і він повинен бути на ньому присутнім.

Народний депутат Єгор Соболєв, який активно просував закон про люстрацію, у суді висловив протест у зв'язку з тим, що нардепів не повідомили завчасно про засідання суду, і вони не встигли підготуватися. У відповідь Баулін зачитав Соболеву положення про правила поведінки на засіданні КС.

Соболєв також публічно попередив Порошенко: «Якщо закон Про очищення влади буде скасовано, як законодавець я більше не буду витрачати час на закони. Я зосереджуся на підготовці нового повстання, яке зупинить реставрацію системи Януковича».

Тим часом близько 50 осіб мітингують біля будівлі Конституційного Суду на підтримку закону про люстрацію. Мітингувальники тримають у руках прапори України і прапори з символікою партії ВО Свободи, а також плакати з написами «Судді-злочинці, руки геть від люстрації».

***

Конституційний суд України 16 квітня, відклав розгляд справи щодо конституційності деяких положень закону Про очищення влади на невизначений термін. Відповідне рішення зачитав голова Конституційного суду Юрій Баулін.

З поданнями до КС звернулися Верховний суд України і 47 народних депутатів. Усі подання об'єднали в одне конституційне провадження. Депутати оскаржують окремі положення закону, у яких йдеться про заборону певних чиновників, правоохоронців і суддів займати свої посади.

Поділитись: