Конституційний суд України розпочав розгляд подання 51 народного депутат щодо тлумачення поняття «наступна чергова сесія» закону про регламент. Під час відкритої частини засідання суддя-доповідач Олександр Литвинов зачитав коментарі різних Наукових інститутів, Верховної Ради та президента, надані під час письмових слухань.

Відтак почалася закрита частина засідання, на якій буде ухвалено рішення.

Зміни до Конституції в частині децентралізації Верховна Рада України ухвалила 31 серпня 2015 року. Відповідно до статті 155 Основного закону остаточно закон мають ухвалити «на наступній черговій сесії Верховної Ради».

9 грудня у Комітеті парламенту з питань правової політики та правосуддя наголосили, що якщо до кінця поточної сесії (2 лютого) документ не буде розглянуто, він буде вважатися відхиленим. Сесія, яка є наступною для ухвалення змін до Конституції є наступною і має закінчитися 29 січня 2016 відповідно до зміненого календарного плану.

20 січня 51 народний депутат направив до Конституційного суду подання щодо офіційного тлумачення положення «на наступній черговій сесії Верховної Ради» в контексті ухвалення змін до Конституції в частині децентралізації. Зокрема в тексті подання зазначено, що є «неоднозначне розуміння цієї норми».

Поділитись: